Робітничі професії "Галузеве машинобудування"


Машиніст колійної машини

Машиніст колійної машини - це професія, яка за своїм характером є виконавською і пов'язана не тільки з керуванням транспортного засобу, але і, частково, з його обслуговуванням. Люди цієї професії управляють колійними машинами різних видів і призначень. Найчастіше, ця професія має на увазі ненормований робочий день і пов'язана з підвищеними фізичними та моральними навантаженнями, тому і працівники цієї професії мають досить велику заробітну плату.

На початку слід отримати відповідну освіту в коледжіза спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». Саме на цій спеціальності ВАС навчать керувати колійними машинами різних видів і користуватися радіозв'язком, тут ви отримаєте початкові знання з проведення елементарних слюсарних, електромонтажних та зварювальних робіт.

МАШИНІСТ КОЛІЙНОЇ МАШИНИ: керує колійними машинами, робочими вузлами і механізмами, що застосовуються під час оновлення, ремонту і поточного утримання колії, штучних споруд і земляного полотна, реконструкції баластної призми. Здійснює технічне обслуговування і поточний ремонт машин, бере участь в інших видах ремонту.

Водій навантажувача

Професія водія навантажувача надзвичайно затребувана в сучасному світі. На сьогоднішній день жоден склад чи магазин не може обійтися без застосування допоміжної техніки. Усюди де необхідно переміщення об'ємних і важких вантажів не обходиться без такої техніки як навантажувач або автонавантажувач, за допомогою яких здійснюються перевантаження, навантаження, розвантаження вантажів, матеріалів тощо. Але робота даної техніки неможлива без присутності водія.

До обов’язків водія навантажувача входить забезпечення збереження вантажу, що транспортується та раціональне використання складських приміщень. Тому ефективність роботи навантажувача безпосередньо залежить від кваліфікації водія, який ним керує. Заробітна плата водія навантажувача досить висока.

ВОДІЙ НАВАНТАЖУВАЧА: керує тракторними навантажувачами і розвантажувачами, вагононавантажувачами та усіма спеціальними вантажозахоплювальними механізмами і пристроями під час навантаження; відвантаження, переміщення та укладання в штабелі різних вантажів під керівництвом водія вищої кваліфікації. Бере участь у планово-запобіжному ремонті вантажно-розвантажувальних і вантажозахватних механізмів та пристроїв.

Машиніст крана (кранівник)

На сучасному промисловому підприємстві вантажопідйомні крани є основним видом технологічного процесу, від нормальної експлуатації яких багато в чому залежить робота підприємства в цілому. Тому, проходячи навчання по обраній спеціальності майбутній молодий робітник – МАШИНІСТ КРАНА (КРАНІВНИК) повинен знати покладену на нього відповідальність за безпечну експлуатацію складної вантажопідйомної машини.

МАШИНІСТ КРАНА МОЖЕ: Керувати мостовими і шлюзовими кранами вантажопідйомністю понад 15 т, баштовими самохідними само підйомними, портально-стріловими кранами вантажопідйомністю понад 3 до 15 т, баштовими стаціонарними та козловими кранами вантажопідйомністю понад 5 до 25 т, оснащеними різними вантажозахватним пристроями, під час виконання простих робіт з вантаження, розвантаження, перевантаження транспортування сипких, штучних, лісових (довжиною до 3 м) та інших аналогічних вантажів.

СФЕРА ПРОФЕСІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ ВИПУСКНИКА:
У ВИРОБНИЧИХ ЦЕХАХ МАШИНОБУДУВАННЯ ТА МЕТАЛООБРОБКИ;
У РЕМОНТНИХ ЦЕХАХ ПІДПРИЄМСТВ РІЗНИХ ГАЛУЗЕЙ ПРОМИСЛОВОСТІ;
НА ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУДАХ;
НА СКЛАДАХ;
У МОРСЬКИХ ТА РІЧКОВИХ ПОРТАХ;
ПРИ ВИКОНАННІ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ В БУДІВНИЦТВІ.

Стропальник

Стропальник - це професіонал в області проведення вантажно-розвантажувальних робіт, відповідальний за стропування вантажу та коректування його переміщення підйомним краном.

Як правило, такі фахівці особливо затребувані у ВЕЛИКИХ ПОРТАХ, АЕРОПОРТАХ, НА СУДНОБУДІВНИХ ЗАВОДАХ АБО НА БУДІВНИЦТВАХ. Також, до них часто звертаються при необхідності підйому або перевезення промислового обладнання, машин або механізмів.

Очевидно, що професія стропальника вимагає від фахівця базових знань фізики, розуміння специфіки роботи підйомних кранів, вміння розрахувати оптимальний спосіб фіксації різних вантажів, стресостійкісті, зібраності, уважності та гарної фізичної форми.

СТРОПАЛЬНИК МОЖЕ: стропувати та ув’язувати прості вироби, деталі, лісові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою до 5 т для їх піднімання, переміщення та укладання. Відчеплювати стропи на місці установлення або укладання. Подавати сигнали машиністу крана (кранівнику) і стежити за вантажем під час піднімання, переміщення та укладання. Вибирати необхідні стропи відповідно до маси та розміру переміщуваного вантажу. Визначати придатність стропів.

Механік дільниці

Механік дільниці – кваліфікований робітник, який має професійну освіту та займається обслуговуванням, ремонтом технічних засобів у різних галузях.

Забезпечує безаварійну роботу всіх видів устаткування, будівельних машин і механізмів дільниці.

Здійснює нагляд за технічним станом та якістю використання й обслуговування будівельних машин і механізмів, бере участь у прийманні нових машин і здійснює їх технічний огляд.

Готує необхідні матеріали щодо списання машин та механізмів, вживає заходів щодо підготовки будівельних машин та механізмів до роботи в зимовий період.

Контролює своєчасне виконання та якість ремонтних робіт, веде облік наявності, надходжень та переміщень будівельних машин по дільниці, керує роботою з монтажу, демонтажу та транспортування немобільних машин та механізмів, металевих конструкцій, виготовлення металевих виробів, електро-, тепло-, водопостачання будівельних об'єктів, випробування машин, механізмів, устаткування та пристроїв.

Керує робітниками-машиністами будівельної дільниці та в ремонтно-монтажних майстернях.

Електромеханік

Для обслуговування та ремонту будівельної техніки необхідні фахівці, які досконало володіють не тільки теоретичними знаннями але і мають достатні практичні навики, що дозволяють за допомогою контрольно-вимірювальних приладів налагодити або відремонтувати її.

Ця професія являється найсучаснішою в світі, її володар зможе вдихнути життя по новому в зламані електроні прилади підйомно-транспортної, дорожньої, колійної та будівельної техніки. Людина оволодівши даним рівним знань завжди зможе себе реалізувати в сервісних центрах свого міста та інших населених пунктах.

СУЧАСНИЙ ЕЛЕКТРОМЕХАНІК: вміє конструювати, експлуатувати, досліджувати, ремонтувати найрізноманітнішу апаратуру широкого функціонального призначення. Знає сучасні технології виробництва апаратури і приладів. Володіє комп’ютерними технологіями і САПР, використання сучасної комп’ютерної техніки в інженерній діяльності. Уміло використовує у своїй роботі знання сучасних економічних процесів в народному господарстві, вміння орієнтуватися у ринковому просторі і підвищувати ефективність інженерної діяльності. Володіє навиками раціоналізаторства та винахідництва, а також здатність працювати у різних галузях народного господарства.