9 листопада – День української писемності та мови. Це державне свято було встановлено 6 листопада 1997 року Указом Президента України  за підтримки ініціативи громадських організацій. В Указі було зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця». Нестор-літописець – письменник-агіограф, основоположник давньоруської історіографії, перший історик Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

 

img 061120

 

У цей день, за традицією , покладають квіти до пам’ятника Нестору Літописцю, відзначають найкращі здобутки просвітителів у сфері мови та культури України. А також у цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика. Саме він став засновником цього конкурсу серед молоді.

З метою популяризації та поширенням знань про українську писемність та мову серед студентської молоді у Миколаївському коледжі транспортної інфраструктури проведено низку тематичних заходів, а саме:

 

  • І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика;
  • Участь у Всеукраїнському  радіодиктанті національної єдності;
  • Онлайнтиждень  української писемності та мови під час якого проведено конкурс декламаторів, усні журнали, вікторини, інформаційні виховні години;
  • У бібліотеці  працювала виставка «Мова - це серце народу»

 

Українська мова – це мова великого народу і великої культури. Для нас українська мова є рідною, тому намагаємося її вивчати, вдосконалювати і плекати, бо мусимо нащадкам її передати.